Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko Lifestyle

Zabawki drewniane kontra plastikowe

Ekologia to niezwykle istotny element naszego życia. Jeśli nie zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak duży wpływ na planetę ma produkcja plastiku, z czasem klimat zacznie zmieniać się tak szybko, że nie będziemy w stanie reagować. Wtedy niestety dla ludzkości po prostu staniemy na progu i jest bardzo duża szansa, że ludzkość wyginie. Zmiany klimatyczne mimo wszystko są nieubłagane i następują co kilka milionów lat, co potwierdzają naukowe badania. Niemniej jednak możemy mieć na nie wpływ.

Czy warto zatem wybierać produkty plastikowe, gdy mamy dostęp do asortymentu pochodzenia naturalnego, do którego zaliczyć można przykładowo zabawki drewniane? Oczywiście, że tak, lecz należy dokładnie analizować podejście do tematu producenta i wybierać jedynie tych, którzy są w stanie zapewnić zachowanie odpowiednich procedur w trakcie procesu wytwarzania swoich wyrobów.

Czy zabawki drewniane są bezpieczne dla dzieci?

Każdego roku producenci starają się o to, by ulepszać swoje wyroby. Jeśli chodzi o asortyment wykonany z myślą o maluchach, to jest on oczywiście poddawany szczególnej selekcji, gdyż podlega pod bardzo rygorystyczne normy i standardy. Zabawki drewniane również muszą posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Dlaczego? Ponieważ oprócz samego materiału wykorzystują lakiery i farby, które także w innym wypadku mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie lub nawet życie szkrabów. Z renomowanymi markami można być jednak pewnym, że wszystkie najważniejsze założenia zostały spełnione i inwestując w ich konstrukcje, nie trzeba obawiać się, że coś będzie nie tak, jak powinno być.

Jakie zabawki wybierać?

Zabawki drewniane tak samo jak plastikowe, muszą być dopasowane do wieku dziecka. W innym wypadku może nie do końca wiedzieć, jak wykorzystywać je w trakcie zabawy, co po prostu przełoży się na satysfakcję. Nie wiesz, co sprawdzi się najlepiej w przypadku Twoich dzieci? Spokojnie! Każdy sklep posiada podział kategorii i filtrów, które ułatwią Ci szukanie najlepszych propozycji dostosowanych do potrzeb pociechy. Możesz dopasować dostępne produkty do płci, wieku, zainteresowań dziecka lub nawet jego poziomu. W końcu zabawki drewniane edukacyjne mogą pomóc w codziennym poznawaniu świata tak samo, jak interaktywne, plastikowe konstrukcje.

Pamiętaj, by zawsze wybierać zabawki drewniane w dobrych sklepach, które cieszą się uznaniem pozostałych klientów. Drewno to delikatny materiał, który w razie niewłaściwego magazynowania może stracić swoje właściwości – nawet gdy jest on zabezpieczony specjalnymi preparatami i lakierami.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.