Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko

Czy zabieranie małych dzieci w góry to dobry pomysł?

Cały czas słyszymy o wypadkach w górach. Zazwyczaj wiążą się one ze zmianą pogody, upadkiem z wysokości czy złym przygotowaniem do wyprawy. Niestety coraz częściej dotyczą dzieci. Pojawia się więc pytanie, czy zabieranie małych dzieci w góry jest dobrym pomysłem? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Góry i dzieci

Chodzenie po górach sprawia ogromną przyjemność. Dzięki temu mamy kontakt z przyrodą, możemy podziwiać piękne widoki i spotykać się z innymi ludźmi. Warto uczyć dzieci, że taka forma spędzania wolnego czasu jest bardzo dobra dla naszego zdrowia i ogólnego rozwoju. Zabieranie dzieci w góry nie jest niebezpieczne, jeżeli odpowiednio się do tego przygotujemy i wybierzemy miejsca, w których nie dojdzie do wypadku. Planując wyprawę górską z dziećmi decydujmy się na trasy łatwe, gdzie nie ma stromych podejść, przepaści czy niebezpiecznych zwierząt. Polskie góry oferują wiele szlaków przeznaczonych dla najmłodszych. Warto wybierać właśnie takie miejsce.

Pogoda w górach

Kolejną istotną kwestią jest sprawdzanie prognozy pogody. Nawet niewielkie opady czy zagrożenie burzą powinno dać nam do myślenia. Jeżeli zamierzamy wybierać się z dziećmi w góry to każda zmiana pogody powinna skłonić nas do powrotu do domu czy hotelu. Lepiej nie ryzykować. Musimy także pamiętać o dobrze skompletowanej apteczce oraz naładowanym telefonie komórkowym. Nie możemy też zapominać o odpowiedniej odzieży ochronnej oraz obuwiu. Dzieci w górach powinny być przygotowane do wycieczki tak, aby nie poślizgnęły się na skałach ani nie przemokły. Nasz plecak musi zawierać odpowiednią ilość jedzenia i picia. Przyjeżdżając w góry wykupmy ubezpieczenie. Są to podstawowe elementy, o których każdy rodzic powinien pamiętać, zabierając swoje pociechy w góry. Tylko wtedy będziemy bezpieczni i tylko wtedy taka wyprawa będzie miała sens.
Zabieranie małych dzieci w góry to bardzo dobry pomysł, pod warunkiem że właściwie się do niego przygotujemy.

potomek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.