Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko Lifestyle

Czym jest znikopis i jaki wybrać dla dziecka?

Dzieci uwielbiają rysować i tworzyć różnorodne rzeczy pod względem kolorystyki i formy. Często jednak zabawa kolorami oznacza brudzenie rączek, stołu, a nawet ścian. Interaktywne znikopisy to nowoczesny sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Dzięki odpowiednio dobranej tablicy, rysiki pozwalają na tworzenie bez konieczności wyjmowania kredek. Dziecko ma możliwość swobodnego dobory kolorów, ich szerokości, jak również form rysunku. A to wszystko interaktywnie!

Znikopisy – czym są?

Znikopisy to tablice z dołączonym mazakiem, które pozwalają na rysowanie tylko po specjalnej tablicy. Na żadnej innej teksturze nie pozostawia on śladu. Rysunki tworzone przez dziecko można usunąć za pomocą specjalnego suwaka, który dostępny jest przy tablicy. Znikają również tuż po przetarciu tablicy ręką. Niewątpliwą zaletą znikopisów jest porządek – rysikiem nie można pobrudzić stołu czy ściany. Mazak jest również przymocowany do tablicy za pomocą sznurka, dzięki czemu nie musimy się martwić, że dziecko go zgubi. To doskonały sposób na umożliwienie maluchowi wyrażania się przy jednoczesnym zapewnieniu porządku. Do minusów rozwiązania możemy zaliczyć wciąż rozwijający się produkt, który w tym momencie nie oferuje większej ilości kolorów. Warto zwrócić uwagę na to, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci do 3. roku życia.

Jak działają znikopisy?

Rozwiązania tego typu działają na zasadzie magnetycznych właściwości. Tablica sprzedawana ze znikopisem pokryta jest specjalną folią, pod którą znajdują się drobinki metalu. Mazak natomiast jest odpowiednio namagnesowany, co pozwalają drobinkom metalu układać się we wzór, który chciał narysować maluch przykładając końcówkę do tablicy. Natomiast suwak w zestawie służy do ścierania rysunków. Działa on w taki sposób, że namagnesowane drobinki rozsypują się po tablicy, która następnie znowu jest odpowiednio czysta do gotowania do ponownego malowania.

Jaki znikopis wybrać dla dziecka?

Najprostsze produkty tego rodzaju nie mają możliwości zmiany koloru. Jednak najciekawsze są dla dzieci te, które oferują różnorodną kolorystykę. W ich przypadku tablica podzielona jest na strefy. Na każdej z nich powstają rysunki o określonym kolorze. Dodatkowo w zestawie ze znikopisami możliwy jest zakup stempelków lub pieczątek, które urozmaicają zabawę. Tablice z uchwytem pozwalają dzieciom na wygodne przenoszenie zabawki. Do wyboru są również różnorodne rozmiary tablic. Większa z pewnością sprawdzi się w domu, natomiast mniejsza może być z powodzeniem używana w podróży jako rozrywka dla dziecka.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.