Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Uroda

Woda różana nawilży Twoją skórę!

Coraz bardziej popularna, zdobywa serca kolejnych użytkowniczek. I nie jest to nowa aplikacja. To woda różana! Brzmi niepozornie, ale może wiele. Jak jej używać i gdzie ją kupić?

Oczyszczanie twarzy, mycie i oczyszczanie włosów

Te codzienne czynności wymagają odpowiednich kosmetyków. Woda różana sprawdzi się znakomicie. Cerze zapewni odpowiednie nawilżenie, ukojenie, wzmocni naczynka oraz opóźni proces powstawania zmarszczek. Brzmi nieźle? A to nie koniec jej dobroczynnych właściwości. Bo domknie pory skóry, zmniejszy widoczność przebarwień, pomoże złagodzić objawy trądziku. Włosom zaś doda blasku, wzmocni cebulki włosów, zmiękczy pasma, pozostawiając na nich kuszący zapach…

Woda różana nawilży Twoją skórę

Woda różana może być naniesiona bezpośrednio na płatek kosmetyczny. W formie toniku usunie makijaż. Może być stosowana jako hydrolat, wtedy spryskamy nią nie tylko twarz, ale i całe ciało. Można dodać ją do ulubionego balsamu lub kremu…

Nawilżająca woda różana

Wodę różaną możemy kupić w drogeriach internetowych i aptekach. I tu warto zwrócić uwagę na skład. Woda i płatki róż, tylko tyle. Gdy produkt zawiera niepotrzebne aromaty lub barwniki, szukajmy dalej. Nie jest to drogi zakup, 100 ml wody różanej to koszt około 15 zł.

Wodę różaną możemy przygotować sami. Płatki róż, czysta woda (najlepiej destylowana), słoiczek. Nic więcej. Płatki róż zalewamy gorącą, ale nie wrzącą wodą. Odstawiamy na 20 minut i przecedzamy. Naszą wodę różaną przechowujemy w lodówce.

Woda różana

Zobacz więcej podobnych artykułów na prokosmetyk.pl

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.