Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko Lifestyle

Nauka poprzez zabawę, czyli klocki edukacyjne

Szukasz sposobu, by poprawić możliwości rozwoju swojej pociechy? Dzieci przeważnie nie lubią się uczyć, dlatego szukanie klasycznych metod, nie zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Dużo lepszym pomysłem jest zastosowanie alternatywnych sposobów, które nie tylko są coraz popularniejsze wśród młodych rodziców, ale są coraz częściej polecane przez specjalistów. Mowa oczywiście o takich produktach jak klocki edukacyjne.

Gdzie ich szukać, ile kosztują i jakie modele najlepiej kupić? To chyba najczęściej pojawiające się pytania, które nie tylko pojawiają się na grupach dyskusyjnych dla młodych rodziców, ale również w wątkach na temat wyboru prezentów okolicznościowych. W dalszej części materiału spróbujemy na nie odpowiedzieć, by nikt więcej nie miał problemu z podjęciem decyzji na zakupach w sklepie.

Klocki od sprawdzonych producentów

Musimy pamiętać, że klocki edukacyjne to produkt, który trafia w ręce maluchów. Jak wiadomo, uwielbiają one sprawdzać wytrzymałość swoich zabawek, a co za tym idzie, z przyjemnością podejmą również próbę jakości klocków. Jedną z podstawowych czynności, jest próba pogryzienia danej zabawki lub zrzucenia jej z jak największej wysokości. O ile w drugim przypadku niekoniecznie musimy martwić się o bezpieczeństwo pociechy, o tyle w pierwszym, koniecznie powinniśmy mieć pewność, że produkty wykonane są ze sprawdzonych materiałów i zagwarantują nie tylko wytrzymałość, ale również brak zagrożeń.

Chyba każdy słyszał o sytuacjach, gdy np. w farbie zawarte były szkodliwe substancje. Można tego uniknąć, wybierając klocki edukacyjne od sprawdzonych i rekomendowanych firm produkujących zabawki dla dzieci.

Dostosuj produkt do wieku

Nie ma sensu kupować 3 latkowi zabawki, która przeznaczona jest dla dzieci od 5, czy nawet 6 roku życia. Powód jest prosty. Prawdopodobnie nie będą umieć się nimi bawić, a zadania będą zbyt skomplikowane. W ten sposób motywacja i przyjemność odejdą w zapomnienie, a same klocki edukacyjne szybko wylądują w szafie, gdyż zniechęcą dziecko do siebie i tego typu prób rozwoju przez zabawę.

W razie potrzeby spytaj sprzedawcy

Szukasz asortymentu w sklepach stacjonarnych? Doskonale się składa. Zawsze możesz po prostu poprosić pracownika o pomoc, przekazując mu podstawowe informacje na temat poziomu dziecka, wieku, zainteresowań lub nawet płci. Specjaliści w takich miejscach często rozmawiają z innymi klientami i po prostu doskonale wiedzą z doświadczenia, co sprawdza się najlepiej w konkretnych okolicznościach, a co może być zbyt dużym wyzwaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-edukacyjne-477.html

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.