Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Uroda

Profesjonalne farby dla fryzjerów

Dla fryzjerów profesjonalne farby to podstawa dobrze zrobionej koloryzacji. Farby dają całkowitą kontrolę nad odcieniem Twoich włosów. Regularność ich wykonywania pozwala na zachowanie oczekiwanego koloru na dłużej. Kiedy farbujesz włosy, powinieneś równie dobrze postawić na ich pielęgnację. Zapewni to włosom odżywienie i niekończący się blask. Zalecane jest używanie maski albo odżywki po każdym myciu, pozwala to nie tylko na wygodne rozczesanie, ale także wpływa na wygląd włosa.

Jaka koloryzacja będzie odpowiednia dla Twoich włosów?

Farby do włosów pozwalają zmienić kolor, nawet do kilku odcieni. Jeżeli pierwszy raz wykonywana jest koloryzacja na tak zwanych włosach dziewiczych, zalecane jest zrobienie testu alergicznego z tyłu głowy. Za pomocą pasma próbnego można się dowiedzieć czy klientka jest uczulona na farby. Test najlepiej wykonać 24 godziny przed zamierzoną koloryzacją. Pomoże to fryzjerowi na dobranie odpowiednich farb. Kiedy klientka ma alergię, najlepszy wyborem będzie skorzystanie z farby Artego, która występuje również w wariantach bez amoniaku. Jest to bardziej żel koloryzujący, który sprawia, że włosy są mniej narażone na zniszczenia. Pozwala on również na ochronę przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych.

Farby Artego to profesjonalne farby, wykorzystywane w salonach fryzjerskich. Ich wysoka jakość pozwala na odpowiednie działanie względem oczekiwań klientów. Ich szeroka gama kolorów, pozwala na robienie mieszanki, za pomocą których uzyskanie koloru idealnego będzie całkowicie proste. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z instrukcją, która jest zawarta na opakowaniu produktu.

Jakie kosmetyki dobrać po farbowaniu?

Firma z farbami Artego ma w swoim asortymencie również profesjonalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów. Można znaleźć zabiegi odżywcze na włosy, które są wykonywane w kilku krokach. Najpopularniejszym zabiegiem zalecanym w salonach fryzjerskich jest zabieg na włosy suche i zniszczone. Na początku najlepiej włosy oczyścić szamponem oczyszczającym, kolejnym krokiem jest nałożenie fluidu odbudowującego na około dziesięć minut. Wtedy można udać się pod specjalną saunę parową, która pozwoli lepiej wpłynąć preparatowi w strukturę włosa. Następnie płuczemy wodą i kolejno myjmy szamponem z tej samej serii, wykonując masaż i nakładamy maskę na około piętnaście minut. Po takim zabiegu włosy są pięknie nawilżone i wyglądają jak z reklamy. Będzie to znakomita kuracja dla włosów zaraz po farbowaniu, dzięki czemu kosmki nabiorą wyrazistego koloru, a do tego będą błyszczące i odbudowane.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.