Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

układanki dla dzieci
Poradnik

Najciekawsze układanki drewniane dla małych dzieci

Planujesz większe zakupy dla swojego dziecka i chcesz zaopatrzyć się w jak najlepsze zabawki dostępne na rynku? Wystarczy, że sprawdzisz kilka polecanych i popularnych propozycji w sieci, a na pewno dokonasz właściwego wyboru. Pamiętaj, że drewniane układanki to tylko jedna z wielu zabawek, które warto kupić nawet dla najmniejszego dziecka. Poznaj krótki ranking zabawek dla najmłodszych i zadbaj o prawidłowy rozwój malucha.

Drewniane układanki – co warto kupić dla dziecka?

Potrzebujesz drewnianych zabawek, które są pozwolą Twojemu dziecku na zabawę przez wiele godzin, a także takich, które pozytywnie wpłyną na jego interakcję ze środowiskiem i rozwój? Oto kilka propozycji drewnianych układanek, które na pewno pozytywnie wpłyną na Twoje dziecko:

  1. Układanki drewniane do sortowania – to jedna z najpopularniejszych zabawek, jakie możesz kupić dla swojego dziecka nawet jeśli nie ma nawet roczku. Te są w 100% bezpieczne ze względu na brak drobnych elementów oraz pozwalają na rozwój zdolności motorycznych dziecka.
  2. Drewniane układanki – dopasowanki – to zwykłe klocki, które przyjmują różne barwy, kształty i wielkości, które dziecko musi dopasowywać ze sobą lub do odpowiednio przygotowanej makiety. Takie zabawki pozytywnie wpływają na rozwój czynności myślowych malucha.
  3. Logiczne układanki drewniane – propozycja dla nieco starszych dzieci, które rozróżniają już dobrze kolory oraz kształty. Najlepsze zabawki tego typu to plansze, na których dziecko układa wybrane kształty w jednej linii, ale te występują w skrajnie odmiennych barwach.
  4. Sześcienne klocki drewniane – można powiedzieć, że są to przestrzenne puzzle bezpieczne dla najmłodszych ze względu na ich spore rozmiary i obłe kształty. Sześcienne klocki budują wyobraźnię dziecka, a także są świetną rozrywką dla całej rodziny.
  5. Układanki drewniane ścienne – kolejną polecaną propozycją są drewniane układanki na ścianę. Dziecko może w ten sposób dopasowywać odpowiednie kształty i kolory do obrazu na ścianie, co wpływa na jego rozwój, czyli zdolności motoryczne i myślowe.

 

Oczywiście to nie wszystkie propozycje zabawek, jakimi są drewniane układanki. Kiedy wybierzesz się do stacjonarnego sklepu z zabawkami lub przejrzysz oferty serwisów internetowych, na pewno znajdziesz wiele innych, równie ciekawych zabawek, które zachwycą Twojego malucha już od najmłodszych lat.

Czy drewniane układanki są bezpieczne dla dziecka?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka – drewniane układanki to doskonały wybór. Mimo to, iż drewniane elementy są dość twarde to jednak nie zdarza się, aby nawet najmłodsze dzieci były narażone na jakiekolwiek urazy. Podsumowując, zabawki w postaci drewnianych układanek są nie tylko bezpieczne, ale i tanie w zakupie. Popularne modele układanek i nie tylko kupisz w cenach zaczynających się już od 30 złotych w górę. Postaw na sprawdzone rozwiązanie polecane przez rodziców i specjalistów w zakresie rozwoju dziecka – kup drewniane układanki i ciesz się szczęściem swojego malucha.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.