Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Mały chłopiec bawiący się na podłodze samochodzikami
Dziecko

5 prezentów dla chłopca, które nigdy nie wyjdą z mody

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, mikołajki, święta – w kalendarzu istnieje masa okazji do rodzinnych spotkań i obdarowywania prezentami. Na wymarzone niespodzianki zawsze z wielką nadzieją czekają dzieci. Jaki wybrać prezent dla chłopca, żeby na pewno mu się spodobał?

Poznaj nasz poradnik i dowiedz się:

  • Jakie wybrać zabawki dla 3-latka?
  • Czego szukać na prezent dla 7-latka?
  • Jaki kupić prezent dla nastolatków?

Zabawki dla 3-latka

Każda zabawka dla 3-latka to spore wyzwanie. Jeśli nie jest to dziecko, które dobrze znasz, zazwyczaj nie do końca się orientujesz, co już potrafi, a tym bardziej – co go interesuje. Możesz oczywiście zapytać o to jego rodziców, którzy na pewno będą potrafili Ci podpowiedzieć, co ucieszy ich synka. Możesz też jednak poradzić sobie z tym zagadnieniem metodą dedukcji!

Otóż „Psi patrol”, „Strażak Sam” i „Auta” to kreskówki, które od kilku lat nie wychodzą z mody. Najmłodsi chłopcy oglądają je z wypiekami na twarzach, więc każdy prezent dla 3-latka nawiązujący do którejś z tych popularnych serii będzie trafiony. Na widok wozu strażackiego z remizą lub tira Mańka z napędem i kompletem 11 samochodów zaświecą się oczy każdego młodszego chłopca. 

A może niechętnie ulegasz modom i markom, za to nostalgicznie wracasz pamięcią do drewnianego wozu strażackiego od dziadka? Spraw maluchowi coś zgodnego z Twoim gustem! Może to być np. pięknie wykończone, piętrowe połączenie parkingu z garażem i myjnią – całe z drewna i z kompletem kolorowych samochodzików. Wszystko, co ma kółka i jeździ, jest w tym wieku po prostu idealne do zabawy!

Prezent dla 7-latka

Trochę starsi chłopcy bywają nieco bardziej wymagający – ale bez przesady. Nieduży komplet klocków Lego albo model żelaźniaka na resorach z otwieranymi wszystkimi drzwiami i bagażnikiem to niemal zawsze trafiony prezent dla 7-latka, jeśli potrzebujesz drobiazgu. Jeżeli podarek ma być efektowniejszy i możesz przeznaczyć na niego ponad 100 zł, wybierz Batmobil jeżdżący po suficie albo klocki Lego Batman Avengers Super Heroes. Chłopcy w tym wieku mają już zazwyczaj za sobą pierwsze filmy o superbohaterach, więc jest duża szansa, że obdarowany rzuci Ci się na szyję ze szczęścia. 

Jeśli jednak ma to być megawypasiony prezent dla rzadko widywanego, ale ukochanego siostrzeńca, to postaw na zestaw Hot Wheels: Kolosalna kraksa albo Skrzyżowanie dróg. Nie pytaj, co to jest – po prostu zajrzyj na Allegro i przekonaj się, że dzięki temu prezentowi zostaniesz ukochaną ciocią albo najfajniejszym wujkiem! Taki zestaw możesz też zamienić na w zasadzie dowolny tor wyścigowy dla przynajmniej dwóch samochodów bądź na zdalnie sterowany samochód z długim czasem jazdy. 

Prezent dla nastolatków

Prezent dla chłopców nastoletnich to najwyższy poziom trudności. Wcale nie wyrośli oni jeszcze ani z klocków, ani z samochodów, ale na pewno mają już uzbieraną sporą kolekcję tak jednych, jak i drugich. Możesz więc kierować się walorem edukacyjnym i sprezentować któryś z pojazdów do samodzielnego zbudowania – np. Lego Technic lub któryś ze zdalnie sterowanych z oferty firmy CaDA Technic. Warte rozwagi są też zabawki służące zacieśnieniu więzów rodzinnych z nastolatkiem – należą do nich modele różnych pojazdów do wspólnego budowania w długie zimowe wieczory.

Niezależnie od tego, jaki prezent dla chłopca wybierzesz, pamiętaj, że dzieciaki w każdym wieku najbardziej lubią spędzać czas z dorosłymi. Wystarczy, że poświęcisz im odrobinę uwagi i z życzliwością wysłuchasz 3-, 7- i nastoletnich opowieści. Takie wspólne chwile to najwspanialszy prezent!

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.