Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko

Dieta dla dziecka – jak wprowadzić warzywa i owoce?

O tym jak trudno jest namówić  dzieci do jedzenia warzyw i owoców nie trzeba przekonywać większości rodziców. Na rynku jest wiele suplementów diety dla najmłodszych, które mają uzupełnić niedobory, jednak to nie wystarcza i nie rozwiązuje problemu niedoboru witamin w diecie dziecka. Poza dodatkami w kapsułkach warto sięgnąć do źródła i wycisnąć z roślin to, co najlepsze. Niestety, gotowe soki, które możemy dostać w sklepach, wzbogacone są konserwantami, których lepiej unikać. Na szczęście z pomocą może przyjść jedno urządzenie – sokowirówka wolnoobrotowa.

Jak zacząć?

Codzienne uzupełnianie płynów jest tak samo ważne, jak spożywanie zdrowych posiłków. Dzieci często zapominają o tym, aby sięgnąć po wodę. Nie jest to jednak wystarczające, ponieważ woda dostarczana w dużej ilości wypłukuje z organizmu wartości odżywcze. Sposobem na to, aby odpowiednio napoić dziecko i wzbogacić jego dietę o witaminy jest przygotowanie świeżo wyciśniętego soku. Sokowirówka wolnoobrotowa radzi sobie zarówno z twardymi owocami, warzywami, jak i liśćmi, ale także z drobnymi produktami takimi jak np. jagody. To pozwala na urozmaicone menu. Warto porozmawiać z dzieckiem i przygotowywać takie soki, które będą dla niego smaczne. To nie muszą być przewidywalne rozwiązania. Jeśli dziecko lubi np. kiwi, można do niego dodać seler naciowy. Przed zakupem warto zastanowić się, jak często chcemy korzystać  z sokowirówki wolnoobrotowej. Dostępne są różne modele, zarówno z jednym, jak i dwoma ślimakami. Żywotność urządzenia jest zależna, między innymi od tego jak będziemy o nie dbać, dlatego po każdym użyciu trzeba je dokładnie oczyścić z resztek warzyw i owoców. Jeśli wobec tego planujesz przygotowywać domowy sok codziennie, wybierz model, który nie wymaga skomplikowanego rozmontowania i czyszczenia.

Zalety sokowirówki wolnoobrotowej

Dzięki temu, że wyciskarki pracują, na wolnych obrotach uzyskany sok dłużej zachowuje świeżość, a przygotowaną porcję można serwować cały dzień, ponieważ napój jest mało napowietrzony. Sokowirówka wolnoobrotowa dokładnie miażdży produkty, przez co sok zawiera więcej wartościowych składników odżywczych takich jak błonnik pokarmowy, który wspiera florę bakteryjną w układzie pokarmowym. Dodatkowym atutem urządzenia jest również  to, że pod opieką dorosłego, dziecko może uczestniczyć w procesie wyrabiania soku. Pokazując dziecku możliwości sprzętu kuchennego, zachęcamy je do poznawania nowych możliwości, rozbudzamy kreatywność przez eksperymentowanie ze smakami oraz przyzwyczajamy do obecności warzyw i owoców w codziennej diecie. Nie pozostaje nic innego jak – bon appetit.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.