Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

domowe SPA
Uroda

Jak przygotować domowe Spa?

Okres zimowy powoli się kończy i wchodzimy w wiosenny wymiar. Jest to odpowiedni czas na przygotowanie w domu Spa i oczyszczenie całego ciała z martwych komórek. Najprostszą i najlepszą metodą jest gorąca kąpiel do której dodajemy sól morską aromatyzowaną, olejek z borowiny i rozmarynu oraz ulubiony żel do kąpieli np. czekoladowy, który doskonale nawilży suchą i zrogowaciałą skórę na stopach lub kolanach.

Domowe SPA na wiosnę

Okres zimowy to był najtrudniejszy czas dla nas, gdy pogoda mroźna wyraźnie dała się nam we znaki, a nasz organizm z przegrzania kaloryferów w domu lub w pracy czy szkole silnie przesuszył naszą skórę. Przygotowanie w domowym zaciszu relaksujących kąpieli jest doskonałą pielęgnacją dla każdej odnowy biologicznej skóry kobiety i mężczyzny. Po trzydziestu minutach głębokiego relaksu w gorącej wodzie, odczujemy ogromne odprężenie, warto zastosować dodatkowo piling gruboziarnisty z soli morskiej i olejem z arganem, który świetnie oczyści skórę z niedoskonałości, nawilży ją oraz wprowadzi nasze ciało i umysł w stan głębokiego odpoczynku po całym okresie zimowym.

Świece i kąpiel

Podczas domowego Spa nie może zabraknąć świec, które poprzez aromatyczne zapachy wprowadzą nas w dobry nastrój a relaksująca muzyka dalekiego orientu lub szum fal i głosy delfinów są niezbędnym muzycznym dodatkiem w procesie oczyszczania ciała podczas kąpieli. Kiedy nasza skóra jest już gładka jak alabaster, kolejnym niezbędnym elementem jest nawilżenie skóry całego ciała olejkiem kokosowym, który dogłębnie dotrze do każdej komórki wchłaniając się przez skórę i profesjonalnie nawilży oraz zregeneruje suche partie naszego ciała szczególnie łokci, kolan i stóp. Są to strefy bardzo wyczerpane okresem zimowym, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę i kolistymi ruchami delikatnie wsmarowywać tłuste olejki lub ulubione nawilżające z ekologicznym składem balsamy. Podczas naszego domowego Spa nie zapomnijmy również o nawilżeniu kremem twarzy, dekoltu oraz szyi.

Maseczka na twarz

Po takiej wspaniałej kąpieli warto na twarz nałożyć maseczkę oczyszczającą z czarnego błota morskiego i po kąpieli, gdy nasze ciało jest rozgrzane warto ubrać się w ciepłą termiczną bieliznę i położyć się wygodnie na łóżku w szlafroku i koniecznie przykryć się ciepłym kocem lub puchową kołderką. Po takiej odnawiającej ciało kąpieli zaleca się wypić dużą szklankę soku pomarańczowego lub wodę z cytrynką i melisą niegazowaną, która doskonale ugasi nasze pragnienie. Domowe Spa zaowocuje piękną i zdrową skórą, pełną blasku, odżywienia a rano poczujemy się w pełni zregenerowani i wypoczęci. Jednym słowem nowo narodzeni.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.