Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Jak prawidłowo przechowywać mleko matki
Poradnik

Jak prawidłowo przechowywać mleko matki?

Mleko kobiece posiada wiele cennych właściwości, dzięki którym stanowi idealny pokarm dla nowo narodzonego dziecka. Jednak gdy mleka jest więcej, niż maluch może zjeść, wówczas warto przechować nadwyżkę w wygodnych i trwałych torebkach od Nanobébé. A jak przechowywanie mleka matki wygląda w praktyce?

Kiedy można przechowywać kobiecy pokarm?

Karmienie piersią nie zawsze przebiega bezproblemowo. Czasami pokarmu jest za dużo i wtedy trzeba go odciągnąć i umieścić w odpowiednim opakowaniu. Niekiedy przystawienie dziecka do piersi jest znacznie utrudnione ze względu na ból piersi, słaby odruch ssania lub konieczność powrotu do pracy. W takich przypadkach również niezbędne może się okazać przechowywanie mleka matki.

Co ważne kobiecy pokarm można zarówno trzymać w lodówce, jak i zamrozić w zamrażarce. Ważne jedynie, by do tego celu użyć sterylnych pojemników, które właściwie zabezpieczą mleko matki przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Dlaczego warto wybrać torebki Nanobébé?

Przechowywanie mleka matki w torebkach Nanobébé jest bardzo praktyczne, ponieważ dzięki nim można w łatwy sposób odmierzyć potrzebną porcję pokarmu i oznaczyć ją za pomocą specjalnej etykiety znajdującej się na torebce. Poza tym uzupełniając etykietę, warto jeszcze dodać informację o dacie umieszczenia pokarmu w lodówce.

Warto podkreślić również, że pojemniki Nanobébé są wyposażone w wyjątkowo szeroki otwór, aby można było wygodnie wlać do nich mleko, bez ryzyka rozlania pokarmu. 

Praktyczne rozwiązanie dla wymagających

Zamawiając torebki Nanobébé, klientki w zestawie otrzymają również praktyczny organizer, który nie zajmuje dużo miejsca i umożliwia posegregowanie torebek według ilości mleka lub daty odciągnięcia pokarmu. Ponadto wspomniany organizer został skonstruowany tak, aby z łatwością zmieścił się w lodówce lub zamrażarce.

Innowacyjne torebki Nanobébé posiadają również szczelny podwójny zamek, by jeszcze lepiej zabezpieczyć cenne mleko matki przed ewentualnym wypłynięciem z opakowania.

mleko matki przechowywanie

Co jeszcze wyróżnia torebki Nanobébé?

Te wyspecjalizowane torebki przeznaczone są do przechowywania mleka matki w płytkiej warstwie, w efekcie czego można je szybko schłodzić lub rozmrozić. Co ważne taki sposób przechowywania pokarmu znacznie minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii oraz pozwala zachować wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Torebki Nanobébé są wykonane z mocnego plastiku, który umożliwia magazynowanie żywności w higienicznych warunkach. Produkt ten otrzymał również pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Funkcjonalny i trwały produkt

Pojedynczy zestaw torebek od Nanobébé zawiera aż 25 sztuk tego produktu, dzięki czemu będzie można bezpiecznie odciągać duże ilości pokarmu, nie martwiąc się o sposób jego przechowania. Ponadto torebki Nanobébé są niezwykle trwałe i funkcjonalne oraz odporne na rozrywanie. Wobec czego ryzyko, że zostaną uszkodzone w trakcie wkładania lub wyciągania z lodówki jest minimalne.

Dodatkowo do produkcji tych torebek użyto wytrzymałego materiału, który pozwala na szczelne i bezpieczne przechowywanie mleka matki z zachowaniem najwyższych standardów jakości. 

Dzięki swojej unikalnej strukturze, torebki Nanobébé są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. Ponieważ mama karmiąca piersią będzie mogła szybko rozmrozić wybraną porcję pokarmu, która po podgrzaniu będzie od razu gotowa do podania dziecku. 

Dlatego warto przechowywać mleko matki w wygodnych torebkach, dzięki którym karmienie maluszka będzie zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.