Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Kołdra dla niemowlaka
Poradnik

Kołdra dla niemowlaka – jak wybrać?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny zawsze wprowadza wiele zmian. Musimy zadbać o komfort maluszka i odpowiednie otoczenie, które pozwoli na spokojny sen. W tym wypadku nieocenione są kołdry dla niemowlaka, które mają różnorodne wzory i rozmiary. Producenci oferują szeroki wybór, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka. Kołderka powinna być przyjemna w dotyku i dawać maluchowi ciepło. Jak dokonać wyboru? O czym pamiętać podczas zakupu? Jakie kołdry dla niemowlaka będą dobrym rozwiązaniem? Gdzie znajdziemy szeroki asortyment?

Kołdry dla niemowląt

W trakcie zakupu kołdry dla niemowlaka, powinniśmy mieć na uwadze potrzeby dziecka. Ważny jest wiek dziecka, jego wzrost, upodobania, pora roku i potencjalna alergia. Wszystkie te czynniki są istotne i pozwalają na dobranie idealnej kołdry. Jeśli odpowiednie dobierzemy parametry, nasz maluch będzie spał spokojnie. Rodzice także zyskają komfort i nie będą martwić się tym, że dziecko marznie. Pamiętajmy o dobraniu kołdry dla niemowląt do łóżeczka dziecka. Rozmiar kołdry ma bardzo duże znaczenia. Najmłodsze pociechy zazwyczaj korzystają z kołderki 120×90 lub 100×135. Z kolei nieco starsze pociechy wymagają kołdry o rozmiarach 140×160, 140×200 lub 140×180. Nocne okrycie powinny być nieznacznie większe od łóżka dziecka, tak aby spokojnie okryć malucha. Raczej duża kołdra puchowa w tym wypadku nie spełni swoich zadań.

Materiał kołdry dla dziecka

Kolejny ważny aspekt to materiał wykonania kołdry dla niemowlaka. Chodzi tutaj o zewnętrzną część, czyli powłoczkę. Poszycie kołdry jest często wykonywane z tkanin bawełniano-poliestrowych lub z bawełny. Na rynku znajdziemy również kołderki z bambusowym poszyciem. Które rozwiązanie wybrać? Zalecane są produkty z tkanin naturalnych, takich jak bambus i bawełna. Materiały są lekkie i delikatne, przy czym nie powodują uczulenia. Ponadto, dzięki temu zachowamy odpowiednią cyrkulacje powietrza. Dziecko śpiące pod taką kołdrą nie będzie się nadmiernie pocić. Bambusowe kołdry odznaczają się właściwościami hipoalergicznymi.

Nie możemy zapominać o wypełnieniu produktu. W sklepach online znajdziemy wiele rozwiązań, które spełnią oczekiwania niemowlaka. Najbardziej znane są kołdry puchowe, wełniane i antyalergiczne. Wypełnieni powinno zostać dobrane do pory roku i temperatury, jaka panuje w pokoju dziecka. Kołdry dla niemowląt muszą cechować się wysoką jakością wykonania. Ciekawe produkty znajdziemy w internetowych sklepach z szerokim asortymentem i przystępną ceną.

 

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.