Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Poradniki

Hydro czy mikrodermabrazja – co wybrać?

Żeby przywrócić skórze naturalne funkcje oraz szybszą regenerację, wykonuje się złuszczanie naskórka, czyli specjalny proces, który ma na celu usunięcie jego martwych fragmentów. Najpopularniejszymi zabiegami kosmetycznymi, które polegają na mechanicznym złuszczaniu naskórka, są hydrodermabrazja oraz mikrodermabrazja. Czym różnią się te metody oraz na który zabieg warto się zdecydować?

Czy istnieją skuteczne metody złuszczania martwego naskórka?

Skóra człowieka każdego dnia narażona jest na wpływ wielu niekorzystnych czynników środowiskowych, w tym różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mają bardzo negatywny wpływ zarówno na aspekt wizualny, jak i zdrowotny. Warto więc wspierać naturalny proces pozbywania się wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu niwelujemy niepożądane skutki oddziaływania różnego rodzaju zanieczyszczeń na skórę oraz dbamy o urodę.

Mikrodermabrazja to specjalny zabieg polegający na złuszczaniu naskórka poprzez zastosowanie odpowiedniej techniki ścierania. Mikrokryształki korundu wyrzucane pod ciśnieniem dokładnie złuszczają martwy naskórek. Jeszcze lepsze efekty oferuje nam hydradermabrazja, czyli zabieg na bazie wody.

Czy mikrodermabrazja poprawi wygląd i funkcje skóry?

Podczas zabiegu mikrodermabrazji powierzchnia skóry poddana jest działaniu strumienia materiału ściernego, który przez specjalną końcówkę wydostaje się pod dużym ciśnieniem. Podczas zabiegu pacjent odczuwa delikatne mrowienie lub drapanie. Dużo jednak zależy od indywidualnej wrażliwości konkretnej osoby, a także głębokości mikrodermabrazji. Po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona, co wiąże się z delikatnym wysuszeniem lub podrażnieniem.

Bezinwazyjna poprawa urody poprzez hydrodermabrazje

Alternatywnym rozwiązaniem dla mikrodermabrazji jest hydrodermabrazja. Zabieg ten znacznie mniej i łagodniej ingeruję w strukturę skóry i charakteryzuje się wysoką efektywnością działania. Po wykonaniu całego procesu skóra przez długi czas wygląda zdrowo, ponieważ mieszanka wody i tlenu oprócz tego, że złuszcza naskórek, to również nawilża głębsze partie skóry.

Podczas intensywnego działania hydradermabrazji rozpuszczony zostaje łój, który zgromadził się na powierzchni oraz w porach skóry, a także bakterie i pozostałości po kosmetykach. W drugiej fazie zabiegu na skórę aplikowane są prozdrowotne substancje aktywne, takie jak serum, które nawilżają i odżywiają skórę. Więcej szczegółowych informacji na temat hydrodermabrazji oraz mikrodermabrazji udzielą specjaliści z Coco Time Wrocław: https://coco-time.pl/mikrodermabrazja/.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.