Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Mamania
Dziecko

Mamania – jakie książki można odnaleźć w ofercie wydawnictwa?

Wielu młodych rodziców poszukuje książeczek, które wpłyną korzystnie na rozwój dziecka i pozwolą mu mądrze odkrywać świat. Wśród bajek i powieści dla niemowląt, przedszkolaków i małych uczniów można odnaleźć wiele różnych propozycji. Coraz częściej jednak spotyka się tu historie oparte na wynikach nowych badań psychologicznych i wykorzystujące nieco inne podejście do dzieci niż wiele dawniej czytanych historii. Takie pozycje oferuje wydawnictwo Mamania. Pojawiają się w nim również książki dla rodziców. Co warto o nich wiedzieć?

Poznanie emocji i zrozumienie świata

Wiele bajek dla dzieci stara się w prosty sposób opowiedzieć najmłodszym o otaczającym ich świecie. Można odnaleźć tu książeczki o formach życia w oceanie czy dżungli oraz zawodach, które wykonują dorośli. W ofercie Mamanii również odnaleźć można takie książki. Często są to pięknie ilustrowane bajki polskich autorów.

Świat, który poznaje dziecko to jednak nie tylko ludzie i zwierzęta wokół. Jego ważną częścią są również doświadczane emocje. Coraz więcej historii dla maluchów podejmuje ten temat. W przeciwieństwie do dawnych trendów, książeczki te wychodzą jednak poza tłumaczenie, że należy być grzecznym i słuchać rodziców. Wiele pozycji proponowanych przez wydawnictwo Mamania pozwala dzieciom doświadczyć emocji bez ich tłumienia. Opowieści przedstawiające bohaterów, którzy mierzą się z typowymi dla danego wieku trudnościami często wyjaśniają też, skąd dane emocje się biorą i zapewniają, że ich odczuwanie jest w porządku. Książkowe postaci zawsze znajdują dobre rozwiązania, nawet jeśli droga do nich jest trudna.

Poradniki dla świadomych rodziców

Oprócz książek dla dzieci dostosowanych do zapotrzebowania określonych grup wiekowych, w ofercie Mamanii można odnaleźć wiele propozycji dla rodziców. Są to m.in. poradniki dotyczące stosowania metod pracy z dzieckiem nawiązujących do najnowszych odkryć psychologii. Atrakcyjne dla siebie pozycje odnajdą tu osoby zainteresowane rodzicielstwem bliskości lub wprowadzenia zasad ekologii do życia całej rodziny.

Książki wydawnictwa Mamania to duży wybór pozycji edukacyjnych dla starszaków, które pozwalają odkryć, że nauka sprawia przyjemność. Występujące w wielu bajkach, uwielbiane przez maluchy postaci pomagają też oswoić lęki i zrozumieć trudne sytuacje, takie jak pandemia. Propozycje znanych i cenionych autorów wzbogacone o dostosowane do dziecięcych potrzeb ilustracje z pewnością przypadną pociechom do gustu. W tej kategorii można odnaleźć atrakcyjne podarunki dla całej rodziny.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.