Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Uroda

Czym jest zabieg mikrodermabrazji?

Większość osób w dzisiejszych czasach zdaje sobie sprawę z istnienia zabiegu mikrodermabrazji, ale czym on tak naprawdę jest? Wiadomo, że naprawia wygląd naszej cery i jest zasadniczo bezpieczny, jednakże warto wiedzieć o nim nieco więcej, aby w salonie kosmetycznym lub w klinice medycznej poczuć się po prostu bezpieczniej. Mikrodermabrazja w Warszawie jest na tyle popularna, że propozycję jej wykonania znajdziemy w stosunkowo wielu miejscach.

Na czym polega mikrodermabrazja?Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny, który ma na celu złuszczenie wierzchniej, rogowej warstwy naskórka. Głębokość ścierania uzależniona jest od:

• wrażliwości skóry,
• zaawansowaniu zrogowaceń,
• reakcji pacjenta na zabieg.

Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, jednakże uważa się, że zabieg ten jest bezpieczny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla cery. Cały proces przeprowadzany jest przez specjalistów, którzy zapewniają swoim pacjentom maksymalne bezpieczeństwo, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i komfortowy przez cały okres jego trwania. Wersja diamentowa mikrodermabrazji jest szczególnie polecana, ponieważ wykazuje lepsze działanie, dzięki czemu jego efekty są widoczne znacznie szybciej. Niewielki kryształy diamentów stymulują komórki skóry do produkcji elastyny i kolagenu, a przy tym dokładnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń i martwego, zrogowaciałego naskórka. Skóra po zabiegu momentalnie staje się gładsza i bardziej promienna.Dla kogo nadaje się zabieg mikrodermabrazji?Przed skorzystaniem z zabiegu mikrodermabrazji w Warszawie należy zgłosić się do kliniki po poradę, która w dobrym miejscu będzie zwykle bezpłatna. Na takiej konsultacji specjalista zapozna się dokładnie z naszym przypadkiem i zaproponuje konkretne, możliwie najlepsze rozwiązanie. Decydując się na mikrodermabrazję diamentową, dajemy sobie szansę na wyjątkowo szybki i widoczny efekt, który z miejsca poprawi nasze samopoczucie i sprawi, że będziemy z przyjemnością patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z takiego zabiegu przynajmniej raz, na próbę. Zwykle jednak pacjenci nie poprzestają na jednym razie – i dobrze, ponieważ tego rodzaju zabieg warto powtarzać cyklicznie. Zwykle wystarczy raz na dwa, trzy miesiące, jednakże każdy przypadek jest inny i w swoim przypadku należy się poradzić kosmetologa, który będzie przeprowadzał zabieg na naszej twarzy. 

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.