Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

kolor muchy do garnituru
Poradnik

Jak dopasować kolor muchy do garnituru?

Mimo że każdy pan posiada z pewnością w swojej szafie co najmniej kilka modeli krawatów, to jednak nie brakuje mężczyzn, którzy na szczególne okazje decydują się na muchy do garnituru. Rzeczywiście jest to świetny dodatek, za sprawą którego nawet proste garnitury nabierają szykownego charakteru, a cała stylizacja bardziej przyciąga wzrok. Warto jednak pamiętać, że aby mucha prezentowała się dobrze w połączeniu z resztą stroju, należy odpowiednio ją dopasować do garnituru – a szczególnie do jego kolorystyki. W tym artykule podpowiadamy, jakie połączenia kolorystyczne będą w tym wypadku najkorzystniejsze.

Mucha do garnituru – czym kierować się przy wyborze?

Zanim szczegółowo omówimy sobie kwestię, jaką są odpowiednio dobrane kolory w przypadku eleganckiej stylizacji męskiej, pochylmy się najpierw nad podstawowymi zasadami, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając muchę do garnituru. Jak wiadomo, garnitury to nie jedyna opcja dla mężczyzny, kiedy przygotowuje się na jakąś ważną okazję. Może on także postawić na frak lub smoking, z czego każdy z nich jest oczywiście wpisany w konkretny dresscode.

Jeżeli postawimy na frak, to w grę wchodzi jedynie biała mucha wykonana z piki, czyli bawełnianej tkaniny. Założenie jakiegokolwiek innego modelu byłoby uważane za duże modowe faux pas. Jeśli natomiast planujemy założyć smoking, to tutaj najlepszym rozwiązaniem jest czarna mucha, odpowiednio dopasowana do materiału, z jakiego zostały wykonane klapy do marynarki.

Jeśli chodzi zaś o klasyczne garnitury, to tutaj mamy oczywiście szersze pole do popisu. Muchy do garnituru mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, na przykład z bawełny czy jedwabiu, a także wyróżniać się danym kolorem. Najważniejsze, aby całość naszego stroju prezentowała się nienagannie i przede wszystkim spójnie.

Garnitury w różnych kolorach i odpowiednia mucha

Oczywiście garnitury są dzisiaj dostępne w naprawdę różnorodnych wersjach kolorystycznych. Nie brakuje obecnie modeli w odcieniu butelkowej zieleni, głębokiego bordo czy nawet ciemnego fioletu. Jednak za najbardziej klasyczne uchodzą garnitury czarne, granatowe i szare. Nimi właśnie się zajmiemy, omawiając, jaka mucha do garnituru będzie najlepsza.

Mogłoby się wydawać, że czarne garnitury polubią się z każdym dodatkiem, bez względu na jego kolor. Tymczasem okazuje się, że tutaj również mile widziana jest tradycyjna mucha do garnituru w bieli lub czerni. Mile widziane są również pastelowe kolory. Jeżeli natomiast okazja, na którą się przygotowujemy, jest mniej formalna, sprawdzi się też mucha bordowa lub zielona.

Granatowe garnitury prezentują się fantastycznie z czarnymi muchami, ale również i tutaj w grę wchodzi bordo lub ciemna zieleń. Z powodzeniem możemy też postawić na muchę szarą, granatową lub brązową. Pastelowe muchy do granatowego garnituru są raczej zarezerwowane dla panów młodych.

A szare garnitury? Wyróżniają się one niezwykłą elegancją i stylem, w związku z czym same w sobie przyciągają uwagę. Muchy do garnituru mogą być jasnoróżowe lub błękitne. W przypadku bardziej stonowanej stylizacji świetnym rozwiązaniem będzie mucha brązowa.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.