Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

wkłady do kosza na pieluchy
Poradnik

Praktyczne wkłady do kosza na pieluchy

Kosz na zużyte pieluszki to bardzo istotny element wyprawki dla noworodka. Nie tylko ułatwia codzienną pielęgnację malucha, ale również pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. 

Dzięki niemu nie ma ciągłej potrzeby wynoszenia każdej, pojedynczej, brudnej pieluszki. Jednak, by kosz przeznaczony na zużyte pieluchy spełniał swoje główne zadanie, musi być wyposażony w odpowiednie wkłady. 

Wkłady do kosza na pieluchy zapewniają właściwą izolację nieprzyjemnych zapachów i dają możliwość właściwej utylizacji pieluch. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu wkładów do posiadanego pojemnika na zużyte pieluchy?

Dlaczego wkłady do kosza na pieluchy są potrzebne?

Konieczność zastosowania specjalnych wkładów wymaga specyfika działania kosza na pampersy. Jego głównym zadaniem jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów pieluch, dlatego muszą one być gromadzone w odpowiedni sposób. Zużyte pampersy są magazynowane w worku w środku pojemnika. 

Zastosowanie folii daje możliwość dodatkowej izolacji zapachu oraz zapobiega przenoszeniu się go na pojemnik. Dzięki czemu kosz na pampersy mimo gromadzonej zawartości pozostaje czysty w środku i bezwonny.

Dodatkowym powodem do stosowania wkładów do kosza na pieluchy jest możliwość zapakowania jego zawartości i wyniesienia do zbiorczego kontenera na odpady. Wkłady umożliwiają łatwe opróżnienie kosza bez konieczności stykania się z jego zawartością.

wkłady do kosza

Jakie wkłady do kosza na pieluchy wybrać?

Najważniejszą kwestią jest dobór wkładu do posiadanego modelu kosza na zużyte pampersy. Zagwarantuję to jego poprawne działanie. Niektóre kosze wyposażone są we wkłady przypominające plastikowe ringi, które są wypełnione folią. 

Działają one na zasadzie owijania każdego pojedynczego pampersa. Nie jest to zbyt ekologiczne rozwiązanie, ponieważ zużywa się w ten sposób bardzo dużą ilość folii. Dodatkowym minusem tego typu wkładów jest stosunkowo wysoka cena oraz utrudniona dostępność.

Rozwiązaniem tego typu problemów jest kosz Magic, który umożliwia wykorzystywanie zwykłych worków na śmieci. Nie wymaga zakupu specjalnie dopasowanych wkładów do kosza na pieluchy. 

Dzięki czemu jego użytkowanie nie generuje niepotrzebnych kosztów związanych z zakupem wkładów. Zwykłe worki to o wiele tańsza alternatywa, a ich kolejną zaletą jest łatwa dostępność.

Dlaczego warto wybrać kosz na zużyte pieluchy, który umożliwia wykorzystywanie zwykłych worków na śmieci?

  • cena – standardowe worki są zdecydowanie tańsze, niż specjalnie zaprojektowane wkłady
  • dostępność – bezproblemowo można je zakupić w pobliskim sklepie
  • ekonomiczność – mniej zużytej folii, niż w przypadku innych wkładów
  • dopasowanie – możliwość wyboru worków różnych producentów

Oryginalne wkłady do kosza na pieluchy, czy zamienniki?

Decydując się na tańsze zamienniki, warto przed zakupem sprawdzić, czy aby na pewno będą pasować do posiadanego modelu kosza. Problem znika w przypadku możliwości wykorzystania zwykłych worków, ponieważ niezależnie od producenta będą bezproblemowo pasować.

Zwykły kosz na śmieci czy specjalny pojemnik na zużyte pampersy – co wybrać?

Najlepszą izolacją nieprzyjemnego zapachu brudnych pieluszek jest połączenie specjalnie opatentowanej budowy kosza oraz doboru pasującego wkładu. Dopiero takie połączenie daje gwarancję bezproblemowego użytkowania kosza na pieluszki. 

Zwykły kosz na śmieci nie izoluje zapachu, a przez łatwy dostęp powietrza bakterię mają możliwość namnażania się. Nie jest to higieniczne rozwiązanie, zwłaszcza w obecności małego dziecka.

Jak utrzymać kosz na zużyte pampersy w czystości?

Po pierwsze należy systematycznie opróżniać go z brudnych pieluszek. Nie można doprowadzać do jego przepełnienia, ponieważ może to spowodować zablokowanie mechanizmu, a w skutku, czego wydobywanie się z wnętrza kosza zapachu. Odpowiednio częste opróżnianie kosza zapobiega namnażaniu się bakterii.

W celu zwiększenia higieny można przecierać kosz jednorazowym wilgotnym ręcznikiem. Dodatkowo warto cyklicznie go dezynfekować, by zapewnić ochronę przed bakteriami obecnymi w tego typu odpadach.

Źródło: https://kosznapieluchy.pl

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.