Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

poduszka ciążowa
Poradnik

Odpowiednia poduszka ciążowa dla młodej mamy – jak ją wybrać?

Ciąża to czas wielu zmian zarówno w życiu rodzinnym, jak i w organizmie młodej mamy. Radosne oczekiwanie przeplatane jest z gorącymi przygotowaniami i nowymi upodobaniami kobiety, które trzeba zaspokoić dla dobra dziecka i jej samej. W bardziej zaawansowanym stadium ciąży bardzo częstym problemem jest ból pleców oraz nieprzespane noce. Dolegliwości bólowe za dnia i poszukiwanie wygodnego ułożenia w nocy, często stają się powodem rozdrażnienia i zmęczenia młodej mamy. Wytchnienie zagwarantuje specjalistyczna poduszka ciążowa – odpowiednio wyprofilowana znacznie poprawi komfort snu i ułatwi codzienne funkcjonowanie. Czym kierować się podczas wyboru poduszki – dowiedz się w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek ciążowych – jest to bowiem jeden z najprostszych sposobów radzenia sobie z bólem i nieprzespanymi nocami. Ponadto z powodzeniem mogą być użytkowane zarówno po narodzinach Dziecka. Rogal będzie więc idealnym prezentem dla młodej mamy. Aby dokonać udanego zakupu, przed jego finalizacją zwróć uwagę na następujące aspekty.

Kształt poduszki 

Najbardziej uniwersalną i chętnie wybieraną poduszką jest poduszka ciążowa V, która wykazuje największy zakres funkcjonalności i komfortu. Świetnie sprawdza się jako wsparcie podczas odpoczynku oraz w późniejszym okresie – podczas karmienia piersią lub zabawy z dzieckiem. Rogal m.in. odciąża odcinek lędźwiowy minimalizując dolegliwości bólowe, stabilizuje boczną pozycję ciała, a także wspomaga swobodny przepływ krwi w organizmie zapobiegając obrzękom. Tego rodzaju poduszkę z pewnością doceni każda mama.

Materiał

Istotnym aspektem jest materiał, z jakiego wykonana jest poduszka – będzie bowiem miała bezpośredni kontakt ze skórą matki oraz dziecka np. podczas karmienia. Tkanina powinna być przyjemna w dotyku, odporna na czyszczenie mechaniczne i rozciąganie. Poduszki ciążowe dostępne na Jukki.pl wykonane są ze 100%, certyfikowanej bawełny, która wykazuje powyższe właściwości. Ponadto bawełna jest higroskopijna oraz zapewnia stałą cyrkulację powietrza, co chroni użytkownika przed dyskomfortem związanym z poceniem się. Wybierając rogala ciążowego należy zrezygnować z wszelkich twardych zdobień lub naszywek – mogą powodować odgniecenia i mikrourazy. 

Wypełnienie rogala

Zdarza się, że poduszki ciążowe szybko się odkształcają, jednocześnie tracąc swoje funkcje. Aby tego uniknąć najlepiej zakupić poduszkę, która wypełniona jest elastycznym puchem silikonowym. Wówczas rogal jest miękki, ale nie zapada się – nie traci swego pierwotnego kształtu, nawet po wielokrotnym praniu. Co więcej, tego rodzaju wypełnienie wykazuje właściwości antyalergiczne, jest zarazem sprężysty i nie utrudnia swobodnej cyrkulacji powietrza.

Poduszka ciążowa Jukki – stworzona z myślą o mamach

W okresie ciąży najważniejszy jest bezpieczny i komfortowy wypoczynek, dlatego poduszka od Jukki została stworzona w 100% ręcznie w polskich szwalniach. Wykonana z najwyższej jakości komponentów objęta jest certyfikatem STANDARD 100 by OEKO-TEX®, który jest wiodącym wyznacznikiem świadczącym o bezpieczeństwie artykułów włókienniczych. Jukki to Polski producent, który od lat sukcesywnie tworzy artykuły dla mam i niemowląt, dzięki którym zyskasz możliwość sprawnego skompletowania wyprawki. Sprawdź dostępne artykuły na Jukki.pl.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.