Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

poduszka
Dziecko

Anatomiczne poduszki dla 3-latka – czy warto?

O ile do klasycznych poduszek ortopedycznych dedykowanych dorosłym zmagającym się z bólami kręgosłupa większość z nas zdołała się już przyzwyczaić, zna tego typu produkty i chętnie z nich korzysta, o tyle w przypadku najmłodszych stosowanie takich produktów wciąż nie cieszy się dużą popularnością. Tymczasem anatomiczna poduszka dla 3-latka to nie tylko większy komfort jego codziennego snu, ale także mniejsze ryzyko deformacji negatywnie wpływających na zdrowie w życiu dorosłym.

Co to są poduszki anatomiczne?

To specjalistyczne produkty ortopedyczne dedykowane szerokiemu gronu odbiorców, również najmłodszym dzieciom. Tego typu sprzęt ma na celu zapewnienie odpowiedniego podparcia dla narażonego na przeciążenia podczas snu, szyjnego odcinka kręgosłupa. Anatomiczna poduszka dla 3-latka to produkt wykonany z gęstej, oddychającej pianki, która dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała dziecka, gwarantując komfort wypoczynki i optymalne podparcie pod szyję oraz kark. Ortopedyczne poduszki dla dzieci trzyletnich i starszych najczęściej wykonane są z pianki memory – pianka zapamiętuje kształt, ale pod naciskiem może się zmieniać, co przekłada się na dużą wygodę snu. Ich zewnętrzne poszycie powstaje z materiałów antyalergicznych (pianki również mają takie właściwości), a zatem są one produktami bezpiecznymi w użytkowaniu, również w przypadku dzieci o skórze wrażliwej, podatnej na podrażnienia.

Największe zalety poduszek ortopedycznych dla maluchów

Podstawową korzyścią ze stosowania tego typu wyposażenia jest ochrona delikatnej struktury kostnej kręgosłupa małego dziecka przed naprężeniami i w dalszej konsekwencji przed zwyrodnieniami i deformacjami. Odpowiednio dobrana, wysokiej jakości ortopedyczna poduszka dla 3-latka odciąża odcinek szyjny kręgosłupa podczas snu, zmniejsza napięcie mięśniowe, a tym samym sprzyja ogólnemu rozluźnieniu. Najlepsze modele poduszek dla trzylatków, wyprodukowane z wysokiej jakości pianek typu memory, mogą być stosowane również w rehabilitacji, zwłaszcza w przypadku występowania u dziecka stałego napięcia mięśniowego, naprężenia mięśni ramion lub karku, sprzyjając ogólnemu odprężeniu.

Stosowanie dobrej jakości poduszek ma korzystny wpływ nie tylko na wygodę snu dziecka, ale także na jego zdrowie w przyszłości. Wybierając anatomiczny model poduszki dla trzyletniego dziecka, warto sięgnąć po model wykonany z lepszej jakości pianki, która dopasuje się do anatomicznego kształtu jego głowy, równocześnie zapewniając dobre podparcie dla szyi. Taka poduszka może okazać się również niezwykle użytecznym sprzętem  w rehabilitacji ruchowej małego dziecka.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.