Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Okrycie kąpielowe
Dziecko

Okrycie kąpielowe – jakie wybrać dla malucha?

Pierwsze miesiące życia maluszka wymagają wyjątkowej delikatności i troski ze strony rodziców. Wiąże się to między innymi z odpowiednim wyborem materiałów, w które dziecko jest owijane lub ubierane. Szczególnych starań wymaga dobór okrycia po wykąpaniu niemowlęcia. Jakie okrycie kąpielowe będzie odpowiednie?

Miękki i praktyczny

Bardzo dobrym wyborem dla malucha w pierwszych miesiącach po urodzeniu będzie okrycie z dodanym specjalnym kapturkiem. Taki rodzaj ręcznika odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż pozwala maluchowi szybko i wygodnie w tulić się w miękki i ciepły materiał. A przyszyty kapturek osłoni główkę niemowlaka przed niepożądanymi działaniami ewentualnych podmuchów powietrza. Poza tym dzięki kapturkowi łatwo jest wytrzeć główkę dziecka po kąpieli.

Wygoda dla malucha

Wybierając okrycie kąpielowe dla maluszka, warto zakupić je w większym rozmiarze. Mniejsze okrycia są mało wygodne, poza tym szybko przestają być użyteczne, bo noworodek w okresie pierwszych miesięcy swojego życia szybko rośnie. Jaki materiał zapewni odpowiednią miękkość i sprawdzi się w tej sytuacji? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest okrycie bambusowe. Można też wybrać pieluszkę bambusową lub pieluszkę tetrową. Za ich pomocą łatwiej będzie dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. W wypadku okryć kąpielowych zaleca się kupno dwóch lub nawet trzech sztuk naraz. Jest to istotne dlatego, że w wypadku wyprania jednego okrycia do dyspozycji pozostają następne. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy mieszkający w bloku rodzice nie mogą dosuszyć wypranych rzeczy w okresie wiosenno-jesiennym. Zdarza się, że na dworze jest już dość chłodno, a grzejniki jeszcze pozostają zimne.

Ręcznik z bajkowymi postaciami

W miarę dorastania dziecka warto zastanowić się nad pewną zmianą. Okrycie kąpielowe, które do tej pory było używane, może już nie spełniać swojej roli. Gdy dziecko ma 2 lub 3-latka warto zakupić ręcznik kąpielowy, który będzie zawierał w deseniu postacie z popularnych bajek. Taki rodzaj ręcznika przyda się nie tylko w domu podczas mycia dziecka. Można go z powodzeniem zabrać na plażę czy na basen. Ze względu na to, że ręczniki dla dzieci są wytwarzane z bawełny, na długo zachowują miękkość i są przyjemne podczas używania.

Poncho z kapturem

Ciekawą formą okrycia kąpielowego są ręczniki typu poncho z kapturem. Dla dzieci jest to często ulubiona rzecz ubierana po kąpieli. Ta forma ręczników też jest ciekawie zdobiona. Można więc dobrać odpowiedni rodzaj w zależności od upodobań dziecka. Delikatność i miękkość tego bawełnianego okrycia z pewnością sprawi wielką radość naszym milusińskim.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.