Z perspektywy mamy

Najlepszy blog parentingowy

Dziecko Poradnik

Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka?

Pierwsze zakupy dla mającego pojawić się maluszka to ogromne przeżycie i jeszcze większe wyzwanie. Młodym rodzicom brak jeszcze doświadczenia i mogą naprawdę zagubić się wśród pełnych półek sklepów z artykułami dla niemowląt. O ile podczas wybierania ubranek czy mebli do pokoju dziecięcego można kierować się wyłącznie swoim gustem, o tyle dobre foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Aby mieć pewność, że twoje dziecko jest bezpieczne w samochodzie, musisz postawić na fotelik samochodowy 0-13 kg montowany tyłem do kierunku jazdy. To dwa najważniejsze elementy – kategoria wzrostowa lub wagowa oraz sposób montażu w aucie. O tym jednak naprawdę dużo się mówi i większość rodziców dzisiaj zdaje sobie z tego sprawę. Co jeszcze jest ważne?

Fotelik dla noworodka – o czym pamiętać przed zakupem?

Przeglądając foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg, pamiętaj przede wszystkim o sprawdzeniu testów, które przeszły. Sama homologacja nie wystarczy, to bowiem jedynie dopuszczenie do sprzedaży w tej kategorii i grupie wzrostowej czy wagowej. Bezpieczeństwo potwierdzają pozytywne testy zderzeniowe, wśród których najpopularniejsze są ADAC i OEAMTC czy Test Plus. Pamiętaj, że dzięki tym wskaźnikom dowiesz się zarówno o bezpieczeństwie w trakcie wypadku, jak i poziomie łatwości montowania fotelika, jakości tkaniny, z której uszyto pokrowiec czy ilości zajmowanego miejsca.

Zwróć również uwagę, by wybrany przez ciebie fotelik dla noworodka posiadał 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Choć w sprzedaży dostępne są również uprzęże 3-punktowe, one nigdy nie zostaną tak wysoko ocenione w testach, gdyż brak odpowiedniej stabilizacji dziecka w okolicy bioder może prowadzić do ich mimowolnego przemieszczania się. Pamiętaj również, by zawsze dokładnie je zapinać, a przed usadowieniem dziecka w foteliku każdorazowo zdjąć mu kurtkę.

Kupując pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka, warto wybrać się do profesjonalnego sklepu. Nie tylko dlatego, że posiadają szeroki asortyment, ale przede wszystkim by skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Kupując fotelik dla niemowlaka przez Internet, nie dopasujesz go do swojego samochodu – a to także składowa bezpieczeństwa w trasie.

Fotelik samochodowy 0-13 kg

Rewolucja modularna – od 1. dnia do 4. roku życia

Aktywny tryb życia rodziny i posiadanie kilku samochodów nie oznacza wcale, że w którymś z nich ma znajdować się gorszej jakości fotelik dla niemowlaka, który nie chroniłby dziecka w trakcie kolizji. Wystarczy w każdym aucie zamontować bazę ISOfix, a samo siedzisko zamontujesz jednym prostym kliknięciem. Poradzi sobie z tym nawet dziadek odbierający wnuka ze żłobka.

Nowoczesna koncepcja BeSafe iZi Modular na wiele sposobów ułatwia codzienne życie. Proste przepinanie fotelików to nie wszystko. Adaptery pasują bowiem także do stelaża wózka. Od teraz nie musisz już budzić maluszka, gdy po drodze do domu zdecydujesz się na szybkie zakupy przed obiadem. Choć nie zalecamy długiego przewożenia maluszka w tej pozycji, niekiedy taka opcja ratuje cały dzień.

Baza ISOfix iZi Modular i-Size towarzyszy waszej rodzinie od 1. dnia życia maluszka do nawet 4 roku. Możesz wpiąć w nią zarówno pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka (0-13 kg), jak i kolejną jego wersję z kategorii wagowej 9-18 kg. To praktyczne rozwiązanie na lata, które gwarantuje bezpieczeństwo i istotną dla rodziców oszczędność.

Pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka to wielka rzecz. Musi odpowiadać rodzicom zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Przed zakupem koniecznie przeanalizuj przeprowadzone na nim testy, sprawdź pasy i przymierz go do swojego auta. Przemyśl także, czy nie praktycznym rozwiązaniem będzie nowoczesna koncepcja BeSafe iZi Modular, która będzie towarzyszyła wam przez następnych kilka lat.

Redaktor naczelna portalu zperspektywymamy.pl.