niedziela, 18 grudnia 2016

Moje wypieki - całkiem nowe przepisy

Co robi matka-polka przed świętami? Oprócz oczywiście corocznego rytutału sprzątania oczywiście obmyśla co upiecze :) 
Ja kocham piec i robię to z przyjemnością - więc zawsze szukam nowych, jeszcze nie sprawdzonych przepisów - lubię ekspetymentować. Moim osobistym mentorem jak chodzi o wypieki - jest pani Dorota Świątowska - autorka bloga MOJE WYPIEKI a także wielu ksiażek.
W tym roku sięgnę po przepisy z jej najnowszej ksiażki - Całkiem nowe przepisy! 

Książka wydana nakładem wydawnictwa Egmont to już kolejna część przepisów pani Doroty - tym razem znajdziemy ponad 100 przepisów, które nigdy nie były publikowane. 
Ksiażka w grubej oprawie prezentuje się znakomicie - ale gdy ją otworzymy to naszym oczom ukazują się tak apetyczne zdjęcia, że momentalnie robimy się głodni.
Oprawa graficzna jest niesamowita - ale na uwagę zasługują same przepisy - proste, łatwe, bez ciężkich do zdobycia składników. No i co najważniejsze - desery i ciasta wychodzą! 


Książka jest podzielona na kategorie: 
* ciasta do kawy
* ciasta drożdżowe
* ciastka 
*czekolada 
* desery
* serniki 
* tarty i ciasta kruche
* torty i ciasta tortowe 
* ciasta bez pieczenia
* z różnych stron świata
więc każdy znajdzie coś dla siebie :) Dodatkowo na końcu ksiażki znajdziemy indeks alfabetyczny i indeks rzeczowy dzięki czemu wyszukiwanie interesującego nas przepisu staje się prostsze :)


Cieszę się, że jestem posiadaczką tej inspirującej książki - bo wiem, że z przepisów skorzystam nie jeden raz, nie mówiąc już o samym przeglądaniu :) 
Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla mamy, siostry czy przyjaciółki - a jest ona fanką słodkości to ta ksiażka będzie idealną propozycją :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger