wtorek, 9 sierpnia 2016

Pszczółka Maja w nowościach Wydawnictwa Egmont

Bajkowa pszczółka Maja towarzyszy nam na codzień ze względu na imię naszej młodszej pociechy. Słuchamy piosenek o tej sympatycznej pszczółce, oglądamy bajki z jej udziałem. Za moich młodzieńczych lat namiętnie wyczekiwałam dobranocki by usłyszeć piękny głos pana Wodeckiego i wyczekiwać co tym razem Maja i Gucio zbroją. Dziewczynki bardziej znają tę nowszą wersję animowanej bajki. 
Nic więc dziwnego, że nasza bliblioteczka zawiera kilka tytułów z ulubioną bohaterką dziewczynek. Są wśród nich 3 pozycje Wydawnictwa Egmont.
Każda z nich zawiera zadania, które są związane z pszczółką i jej przyjaciółmi. Książeczka Rysuj i Ścieraj jest wykonana z laminowanego papieru tak, że można po niej pisać do woli dołączonym mazakiem i zmazywać gąbeczką. W książeczce znajdziemy łatwe zadania - idealne dla kilkulatków.
Dla starszych dzieci Egmont proponuje Wielką Księgę Łamigłówek - różny stopień trudności i różnorodne zadania wciągają naszą pociechę w świat Mai, nie pozwalając się nudzić. Karinka z chęcią rozwiązuje zadania i koloruje. 
Ostatnią propozycją są wodne malowanki, które obie dziewczynki kochają, a dzięki temu, że "nie brudzą" i ja uważam je za świetny wynalazek. Wystarczy woda, pędzelek i poszczególne kartki zamieniają się w kolorowe malunki wesołej pszczółki i jej przyjaciół.
Pszczółka Maja to jedna z tych kultowych postaci, która przetrwała lata i bawi kolejne pokolenia dlatego cieszę się, że wydawnictwa wychodzą na przeciw stwarzając propozycje ułatwiające zaprzyjaźnienie się z bohaterami bajki. 


A książki nie tylko bawią, ale też uczą. 
Przecież MAJĘ WSZYSCY ZNAJĄ I KOCHAJĄ... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger