niedziela, 17 kwietnia 2016

Smakowita Ella

Pragnę Wam dziś pokazać książkę, która jest apetyczna już od okładki. Książkę kucharską, która jest nie tylko zbiorem przepisów, ale sposobem na życie. 
Smakowita Ella wydawnictwa Znak
Ella Wodward miała tylko 19 lat, wiodła normalne życie nastolatki, zajadając się słodyczami i pracując jako modelka gdy jej świat legł w gruzach i przyszło jej zmierzyć się z niezwykle ciężką chorobą POTS. Wybawieniem okazała się bezglutenowa dieta wegańska. Ella rzuciła dotychczasowe życie i w momencie kiedy zauważyła poprawę swojego samopoczucia założyła blog Deliciously Ella by wzbogacić swoją kuchnię. Blog szybko stał się bardzo popularny a sama Ella dzięki takiej diecie przejęła kontrolę nad swoją chrobą. Książka zawiera podstawy gotowania kuchni wegańskiej, Podzielona na rozdziały pozwala delektować się wyśminitymi potrawami, które zaskakują smakiem, aromatem i łatwością wykonania. Wisienką na torcie są cudowne zdjęcia, które wzbudzają apetyt. Ale książka nie kończy się tylko na kuchennych rewolucjach, na końcu znajdziemy także rozdział lifestylowy, według Elli. 

Najbardziej podoba mi się lekkość wydania tej książki - Ella jest sympatyczną dziewczyną "z sąsiedztwa" - nie jakąś tam szefową kuchni - ale kucharką, która w swojej kuchni szuka smaków i daje jej to radość. Chętnie sięgam po przepisy z tej książki i niezmiennie jestem zaskoczona tym co znajduję na talarzu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger