niedziela, 14 lutego 2016

A jeśli kochasz... daj się przyciągnąć do ginekologa!

Każda z nas, kobiet chce czuć się piękna. Nie ważne czy to w salonach kosmetycznych czy w domowym zaciszu, oddajemy się rytuałom piękna - mającym dać nam poczucie atrakcyjności, wpłynąć na własną samoocenę.
Tak często zapominamy, że tak naprawdę sukces tkwi w tym, by cieszyć się zdrowiem. 


We wrześniu minęło 5 lat od kąd jestem mamą. Jesienią każdego roku robię kontrolne badania cytologiczne. Robię to nie tylko dla siebie - także dla innych, dla mojego męża, dla moich córeczek, dla moich rodziców.
Chcę być zdrowa. Chcę być częścią ich życia. Chcę żyć... I mam świadomość, że tylko regularne badania są w stanie w odpowiednim momencie wykryć ewentualne zmiany. 
Choroba nie wybiera. Może dotknąć każdą z nas - bez względu na metrykę, zasobność portfela czy osobowość.
Jest cicha. Bardzo cicha... A gdy już da o sobie znać bywa, że jest za późno. Co rusz słyszę, że ta czy inna - bliższa lub dalsza kobieta usłyszała wyrok...
A Ty? Kiedy badałaś się ostatnio? Też jesteś kobietą. Jesteś czyjąś córką, przyjaciółką. Być może partnerką, żoną, MAMĄ! Nie zapominaj o sobie. Daj się zaciągnąć do ginekologa! Te kilka minut może uratować Ci życie.

Piękna bo Zdrowa to kampania, która wystartowała 16 stycznia już po raz VII, a  której celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania została zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości.
Kobiety związane z Kwiatem Kobiecości chcą by inne kobiety zaczęły dbać o siebie, by zrozumiały, że badania cytologiczne mogą uratować im życie. Tak jak im uratowały.
 ,,Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera pięć Polek. Jesteśmy po to by walczyć o każdą z nich!’’  - mówi jeden z Kwiatków. źródło

Symbolem Kwiatu Kobiecości jest bransoletka, łącząca ambasadorki organizacji - Niezapominajki. Kupując ją wspierasz działania organizacji, a noszona na ręce będzie Ci przypominać o tym jak ważne są badania. 
 

BEZ WZGLĘDU NA TO CZY WALCZYSZ Z CHOROBĄ, WYGRAŁAŚ Z NIĄ CZY SIĘ PRZED NIĄ CHRONISZ – jesteś piękna i warta wszystkiego co najlepsze!


4 komentarze:

  1. Niestety, często kobiety trzeba przyciągać liną... jak na tym zdjęciu...

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba przyciagać bo taka mamy mentalnosc, do lekarza tylko jak cos boli...

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie nie trzeba ciągnąć. Chodzę regularnie dbając o swoje zdrowie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger