wtorek, 5 stycznia 2016

Zwierzaki na tratwie

Kolejna gra Egmont, która zachwyca najmłodszych już od pierwszego spojrzenia...
ZWIERZAKI NA TRATWIE autorstwa Carlo A. Rossi

Solidne kolorowe opakowanie kryje skarby! Drewniane figurki zwierząt, karty, żetony z myszkami sygnalizujące naszą decyzję, a ponadto KLEPSYDRA!

Każdego roku zwierzęta urządzają sobie spływ na tratwach rwącą rzeką.
Żadne nie chce przegapić tej zabawy. Niestety, tratwy są małe, a chętnych dużo. 
Gracze odgadują, ile zwierząt zmieści się na tratwie. Gdy nadejdzie czas podróży, muszą je odpowiednio poukładać, co będzie nie lada wyzwaniem.

Po odnalezieniu i ułożeniu figurek wylosowanych zwierząt musimy podjąć decyzję - czy według nas zwierzaki zmieszczą się na tratwie, czy nie. Prawdziwe emocje rozpoczynają się, gdy jedna z grających osób się wyłamie ze swoją decyją - wtedy wszystkie osoby twierdzące, że zwierzęta zmieszczą się na tratwie muszą w czasie, który wskazuje klepsydra umieścić owe zwierzęta na tratwie.
Jedyne zastrzerzenie jakie mam do tej gry jest takie, że już po kilku rundach wszyscy doszliśmy do wniosku, że wyjściową liczbę zwierząt musimy zwiększyć, bo wiadomo, że się zmieszczą.
Sama forma gry, jej zamysł i poszczególne elementy bardzo się nam podobają. Gra rozbudza w dziecku orientację przestrzenną, uczy logicznego myślenia oraz szybkiej reakcji, a także pozwala ćwiczyć zdolności manualne. 

Dziewczynki postanowiły wymyślić także swoje zasady gry i np. ustawiają zwierzęta pionowo w czasie wskazanym przez klepsydrę. 

POLECAMY!

1 komentarz:

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger