niedziela, 31 stycznia 2016

spokojny sen - poduszka antyroztoczowa Sova

Wybór pościeli to nie tylko kwestia estetyczna. Od jej rodzaju zależy nie tylko jej trwałość i sposób pielęgnacji ale i nasze samopoczucie. Zwłaszcza samopoczucie dziecka cierpiącego na AZS. 
Jest takie mądre przysłowie - jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Mój mały atopik to nocą najbardziej odczuwa uciążliwy świąd zakłócający spokojny sen, dlatego szykując Maję do snu pamiętamy nie tylko o wcześniejszej pielęgnacji ale także o przyjaznych jej materiałach. Jednak łóżko to siedlisko roztoczy, które atakują cicho. Roztocza żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem i choć one same w sobie nie są alergenami to ich odchody już tak. Śpiąc przez 8 godzin ma się styczność z miliardami alergizujących odchodów, na które skóra atopika jest szczególnie wrażliwa.
Mamy jednak małą broń przeciwko roztoczom - poduszkę antyroztoczową Sova Blue
Jest nie tylko mięciutka (taka do przytulania), ale przede wszystkim wykonana jest z materiału Evolon® - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). 
Poduszkę używamy już od czerwca i pomimo kilkukrotnego prania wciąż jest puszysta i zachowała swoje właściwości. Nadal jest tak sprężysta, że dopasowuje się do główki dziecka, będąc najlepszym kompanem dziecięcych snów. 


Myślę, że pomimo ceny warto zainwestować w taką pościel by zwiększyć komfort snu nie tylko atopika ale każdego z nas. Cena jest adekwatna do jakości, a Sova daje gwarancję na spokojny sen :) 

A Wy? Jaką pościel wybieracie dla swojego dziecka? 


2 komentarze:

  1. Mój syn ma pościel medyczną antyalergiczną, którą też bardzo sobie chwalę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Również mamy w domu produkty SOVA. Mój syn już od dawna ukochał sobie podusię i bez niej nie zaśnie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger