niedziela, 20 grudnia 2015

Wydawnictwo Adamada, Maja i jej świat

Dzieci kochają książki, której bohaterami są postacie noszące te same imiona co ich. Dlatego chętnie sięgnęłyśmy po serię debiutującego Wydawnictwa ADAMADA, które w swojej ofercie ma serię książek dla dzieci MAJA I JEJ ŚWIAT


Seria składa się z 4 książek, poruszających ważne aspekty rozwoju dziecka jak uczucia, wyobraźnia, wspomnienia oraz ciekawość.

Maja to dziewczynka, która zaprasza swoich czytelników do swojego niezwykłęgo świata, pełnego emocji i uczuć. 
Piękny i wzruszający. Dotykający istnotnych spraw i pokazujący siłę jaka drzemie w każdym z nas.
Serię otwiera książka WYOBRAŹNIA. To tutaj Maja się nam przedstawia, okazuje się, że jest siedmioletnią dziewczynką, która ma kręcone włosy koloru węgla i oczy koloru snów. Maja pokazuje czytelnikowi jak ważne i ciekawe w życiu może być puszczenie wodzy fantazji. Świat wtedy nie jest już taki sam - a niemożliwe staje się realne. 
Nasze życie definiują jednak UCZUCIA. W tej książce wybieramy się z Mają na wycieczkę z jej rodzicami. Razem z Mają poznajemy co to radość i strach. Odróżniamy emocje i widzimy jak są skraje.
W książce CIEKAWOŚĆ Maja opisuje historię swojej przyjaźni z koleżanką Findą, która pochdzi z odległej Afryki. Oprócz relacji łączącej dziewczynki dowiadujemy się wielu szczegółów dotyczących kraju pochodzenia Findy. Wiedzę na różne tematy możemy zdobyć nie tylko w szkole, a taka ciekawość poszerza nasze hotyzonty.
Ostatnia  z książek dotyczy WSPOMNIEŃ. Dla mnie jest to najbardziej wzruszajaca z tej czwórki. Pokazuje ciepłe relacje dziewczynki z babcią oraz to jak ważne są wspomnienia, zwłaszcza o osobie, której już wśród nas nie ma.

Zachwyca mnie to w jaki sposób poszczególne części serii się ze sobą łączą. Choć każda z nich jest o czymś innym to w danej książce odnajdujemy cząstkę istotnej kwestii pozostałych. Na przykład w ksiażce Wspomnienia Maja czuje radość na spotkanie z babcią i jest ciekawa jej reakcji.

Na końcu każdej z książek znajdziemy wskazówki, ćwiczenia i porady doskonalące pamięć, wyrażające emocje, pobudzające ciekawość oraz rozwijające wyobraźnię. Znajdziemy także sentencje dotyczące zagadnienia książki. Każdą z książek wyróżnia także kolor przewodni.
Seria zachwyca nie tylko pięknymi ilustracjami ale także samym wydaniem - gruba okładka, wysokiej jakości papier, a także zróżnicowana czcionka czynią tę serię wyjątkową. Jestem pewna, że zachwyci nie tylko małe i większe Maje, ale także innych małych czytelników i ich rodziców. 3 komentarze:

 1. Przepiękne te książki i tak ważne nie tylko dla dzieci, ale i rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawe książeczki :)
  szczęśliwego Nowego Roku
  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger