środa, 1 lipca 2015

W głowie się nie mieści

Karinka jest bardzo uczuciowa - ma to po mnie. Jest jeszcze w takim wieku, kiedy dopiero uczy się rozpoznawać swoje emocje. 
Dziś na wielkie ekrany ruszyła polska premiera "W głowie się nie mieści" - zapewne gdy pojawi się w naszym pobliskim kinie to się wybierzemy, a na razie poznałyśmy bohaterów tego filmu dzięki nowościom Wydawnictwa Egmont. 


W książce Daj upust emocjom poznajemy je wszystkie po kolei: Odrazę, Strach, Gniew, Radość i Smutek - ale jest to też książka zachęcająca do aktywności i ucząca dziecko jak ma sobie radzić z emocjami. Na przykład Strach zyskał nowy, narysowany przez Karinkę domek - by przestał się bać i mógł się w nim schować. A uspokoić nerwy można przez zmięcie kartki papieru i podrzucanie nią.

Egmont proponuje też dla każdej z emocji osobny zeszyt. My wybraliśmy książeczkę o Gniewku - Poznaj Gniew - ponieważ z Karinki ostatnio często robi się mała złośnica. Najbardziej rozbawiło mnie zadanie, w którym trzeba napisać słowo, które powoduje u nas gniew : Karinka bez namysłu powiedziała "BAŁAGAN"- zapytana dlaczego akurat to - odpowiedziała : "bo trzeba to posprzątać"
W książce znajdziemy też naklejki do oznaczania rzeczy, które nas wkurzają, a w sytuacji gdy lepiej się do nas nie zbliżać, możemy na klamce od drzwi powiesić zawieszkę, którą również znajdziemy wśród stron ksiażki - wystarczy ją tylko wyciąć. Myślę, że książki o emocjach to nie tylko idealna propozycja dla dzieci, ale również dla nas, rodziców, ponieważ pokażą nam jak nauczyć dziecko odróżniać emocje i je oswajać. 

4 komentarze:

 1. Wow, Świetne książeczki,
  _____________
  Pozdrawiam
  MARCELKA FASHION and LIFESTYLE BLOG
  ♡♥♡♥

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas sprawdzają się rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne. Ciekawa propozycja dla dzieciaków

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam tą i inne książeczki o tych emocjach w Empiku :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger