wtorek, 14 lipca 2015

Krzysia i intryga z trucizną, Literówka

Krzysia to rezolutna dziewczynka, która przez Frances Watts, autorkę książki Krzysia i intryga z trucizną, została osadzona w średniowieczu. Kreacja tutułowej bohaterki jest niezwykle ciekawa - Krzysia jest małą chłopczycą, której nie po drodze do wspaniałych sukni i bali. Ważniejsze dla niej jest zadanie bycia strażniczką mieczy na Zamku Jutrzenki, i zadanie to wykonuje z najwyższa starannością.

Wydawnictwo Literówka proponuje dwie książki o Krzysi. W drugiej części przygód przeczytamy o tym, że dziewczynka przez przypadek podsłuchuje rozmowę największych wrogów sir Waltera i słyszy o spisku. 
Czy Krzysi uda się uchronić sir Waltera przed otruciem i zapobiec wojnie o Zamek Róż? Jaką rolę odegra tutaj Magiczna Mikstura? O tym już sami musicie przeczytać.
Autorka wprowadza charakterystyczne "rycerskie" słowa, które wzbogacają słownictwo małego czytelnika. Klimat jaki udało się wyczarować Frances Watts sprawia, że książka nie jest przewidywalna i zainteresuje czytającego, a ilustracje Gregorego Rogersa tworzą piękne tło dla treści. 
Krzysia jest świetną alternatywą dla księżniczkowo-wróżkowych bohaterek literatury dziecięcej, a duże litery idealnie nadają się do samodzielnego czytania.
POLECAMY :) 

3 komentarze:

  1. Ciekawa lektura dla małego ciekawego świata człowieka, szczególnie przed wycieczka na zamek. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się bardzo ciekawa. Jak Cali będzie starsza to na pewno zakupimy. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa publikacja dla starszych dzieci :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger