niedziela, 5 lipca 2015

Elementarz Współczesny - uczymy się czytać i pisać z Wydawnictwem Egmont

Pamiętam swoje pierwsze kroki na drodze mojej edukacji, gdy elementarz Falskiego pozwalał mi poznać kolejne, dotąd nieznane, litery, sylaby i słowa, bym w końcu mogła zacząć samodzielnie czytać.
Karinka już od września stanie się uczniem zerówki i przyjdzie jej zmierzyć się z czytaniem i pisaniem.
Gdy zobaczyłam w zapowiedziach Wydawnictwa Egmont Elementarz Współczesny wiedziałam, że musi wzbogacić nasz księgozbiór.


Elementarz Współczesny to książka łącząca tradycję z współczesnymi rozwiązaniami - dostosowana do potrzeb dzieci XXI wieku.
W pracy z elementarzem litery poznawane są zgodnie z metodyką uczenia pisania i czytania.
Przed dzieckiem już od pierwszych poznanych liter otwiera się możliwość samodzielnego przeczytania pierwszych słów - co działa motywująco do dalszej pracy. Dziecko nie nudzi się, bo szybko widzi postępy w swoich umiejętnościach.Bohaterami opowiadań są znane dzieciom z serii Czytam sobie postacie - które wprowadzają małego czytelnika w świat realny, ale i ten baśniowy czy fantastyczny. 
Na uwagę zasługuje estetyka wydanie tego podręcznika - odpowiednia czcionka, ciekawe, nie przesadzone ilustracje, zachęcają do korzystania z elementarza oraz rozbudzają spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo.


Do książki dołączono także zeszyt do nauki kaligrafii - dziecko ćwiczy precyzję oraz zdolności manualne, utrwalając poznane litery, a dzięki umiejętności pisania jaką zyskuje uczy się wyrażać swoje emocje, potrzeby i myśli.


Elementarz Współczesny to ukłon w kierunku elementarza poprzednich pokoleńm stanowiący doskonałą pomoc w starcie szkolnum, a co za tym idzie doskonaleniu fundamentalnych umiejętności współczesnego człowieka, jakimi są czytanie i pisanie.

5 komentarzy:

 1. u mnie już zeszyt w większości zapisany

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe wydanie. :)
  My mamy akurat Elementarz Naszej Księgarni ale ten jest zupełnie inny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wydany! Mój synek jest zachwycony!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł na prezent dla przedszkolaka :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze taki sprawić Toli :) Prezentuje się całkiem fajnie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger