czwartek, 2 lipca 2015

Basia, Wydawnictwo Egmont, Stanecka, Oklejak,

Basia to bohaterka serii ksiażek Wydawnictwa Egmont. W książkach znajdziemy opis różnych sytuacji, w jakich Basia uczestniczy, poznamy także jej najbliższych. 

W naszej biblioteczce znajdują się dwa tytuły z tej sympatycznej serii: Basia i wyprawa do lasu oraz Basia i Dziadkowie.


Wyprawa do lasu pokazuje, że Basia musi poznać wiele tajników przyrody, poznaje je razem z rodzicami i rodzeństwem, a także z towarzyszącym jej Misiem-Zdzisiem. Nie obędzie się bez trudnych pytań, jak chociażby "Po co żyją komary?" oraz zabawnych sytuacji. Basia i dziadkowie to opowiadanie o chorobie Basi. Najlepszym lekarstwem nie tylko na chorobę ale również na nudę i zły humor okazuje się ukochany dziadek Henryk, który jednak zapomina ile ma lat i jak chore jest jego serce, skutkiem czego to Basia musi zmienić się w opiekunkę. A zwykłe łóżko może okaże się idelnym miejscem do fascynującej zabawy.

Seria ksiażek o Basi, jest pełna humoru i pięknych ilustracji, a sytuacje w nich opisane są bliskie każdemu dziecku, więc na pewno każdy mały chłopiec i dziewczynka szybko w Basi odnajdą swoją przyjaciółkę i z niecierpliwościa będą czekać na kolejną przygodę. 

3 komentarze:

  1. Basia to ulubiona seria Antosi :) więc czytamy ją w domu namiętnie i bez przerwy

    OdpowiedzUsuń
  2. Basia to bardzo fajne książeczki, Też mamy te o lesie i czekamy na kolejne nowości

    OdpowiedzUsuń
  3. Siostrzenica ma parę książeczek z tej serii :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger