poniedziałek, 22 czerwca 2015

Poczytaj ze mną - Ząb Czarownicy i Baśń o świętym spokoju

Badania ciągle alarmują, że Polacy czytają coraz mniej książek. Na szczęście ja należę do książkoholików i staram się wpoić miłość do literatury dziewczynkom. Książki nie tylko rozbudzają wyobraźnie ale również wzbogacają zasób słów, a wspólne czytanie z dzieckiem wzmacnia więzi.
Wydawnictwo Egmont wydało serię książek Poczytaj ze mną, w skład której wchodzą 4 książki przedstawiające różne typy literatury - baśń, fantastyka, humor oraz przygoda.


Znakomici polscy autorzy i ilustratorzy sprawili, że książki odróżniają się na tle innych.
Baśń o świętym spokoju autorstwa Zofii Staneckiej to opowieść o tym, że są sprawy, których nie warto zmieniać. Przeczytamy tutaj o miłości, gniewie, emocjach i spokoju. Różnice charakterów są często wielką próbą dla uczuć - czy królowi uda się pogodzić się z osobowością żony i syna? O tym przeczytacie w ksiażce.W książce Ząb Czarownicy Joanny Olech poznajemy przemiłego kota Gabrysia, który choć pragnął być czarodziejem zostaje dentystą. Nic straconego - gdy na swej drodze spotyka prawdziwą czarownicę zaczynają się dziać dziwne rzeczy, pełne humoru.Książki z serii Poczytaj ze mną dzięki dużym literom, zachęcają małego czytelnika do samodzielnego czytania. U nas narazie to ja czytam, a dziewczynki słuchają. 

1 komentarz:

  1. Wyglądają bardzo ciekawie. Egmont wydaje naprawdę fajne książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger