poniedziałek, 8 czerwca 2015

Kubuś i dobre maniery - Wanda Chotomska

Kubuś "Pusiatek" to jedyny bajkowy przyjaciel Mai, którego zna i lubi. Tylko tą bajką się interesuje i zna na pamięć wszystkich jej bohaterów. 
Gdy Wydawnictwo Egmont wydało nowości z serii książek Kubuś i Przyjaciele wiedziałam, że będzie to dla Mai idealna propozycja. 


Wanda Chotomska opowiadając w książce "Kubuś i dobre maniery"  o sytuacjach z życia Kubusia i jego przyjaciół, pokazuje małemu czytelnikowi najważniejsze zasady dobrego zachowania. I nawet miś o małym rozumku, dzięki podpowiedziom Krzysia będzie wiedzieć co i kiedy się powinno robić, tak by się swojego zachowania nie wstydzić.
Choć zasad jest wiele, bo dotyczą zarówno gier i zabaw, odwiedzin gości, przebywania na przyjęciu, nakrywania stołu, jedzenia a nawet rozmowy telefonicznej i kwestii podziękowań to dzięki Kubusiowym Mruczankom savoir-vivre staje się łatwo przyswajalny dla dzieci, a piękne wydanie książki, bogate w przyciągające wzrok ilustracje sprawia, że lekturę czyta się przyjemnie.A Majowy Kubuś Pusiatek (jak zwykła o nim mówić Maja) nadal pozostaje najmilszym i najsłodszym ze znanych nam misiów :) 

2 komentarze:

  1. Ja też milszego misia nie znam :) ładne wydanie, okładka przyciąga.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger