środa, 17 czerwca 2015

Konikowo - Wydawnictwo Egmont

Karinka lubi planszówki, pod warunkiem, że coś się dzieje - przy dłuższych rozgrywkach się nudzi.
Od jakiegoś czasu jej ulubioną grą planszową stała się gra Konikowo - poznaj konie po ogonie! wydawnictwa Egmont autorstwa Knizia Reiner.


Grę otrzymujemy w małym, solidnym, kartonowym pudełeczku bardzo małych rozmiarów - idealne na małe i duże wycieczki - zmieści się do każdego plecaczka czy maminej torebki. 
W środku znajdziemy 21 kartonowych kafelków z  grafikami koników, 5 kafelków z ponumerowanymi flo a także 2 grawerowane kostki, które na swoich bokach mają kolorowe pola. 

Wszystkie kafelki rozkładamy przed sobą. Aktywny gracz wyrzuca kostki, po czym wszyscy gracze szukają takiego konika, który ma barwy wylosowane przez kostki. 
Jeśli dane kolory zostały już wylosowane, to ten kto pierwszy zauważy zabiera z pola gry kafelek flo o najwyższej liczbie, a w nagrodę otrzymuje także konika w wskazanych przez kostki kolorach, zabierając je rywalowi (lub zostawiając sobie). Gra się kończy, gdy z pola gry zostaną zabrane wszystkie kartoniki flo. Wygrywa gracz, który zgarnął największą ilość kafelków z konikami. 


Banalnie proste zasady pozwalają na szybką i fascynującą grę nawet wśród najmłodszych uczestników. Dodatkowo gra uczy spostrzegawczości, zręczności i utrwala poznane kolory. Ładne grafiki oraz solidność wykonania zasługują na uznanie. 

6 komentarzy:

 1. Nie dziwię się,że Karinka lubi planszówki - takie gry rozwijają ! Brawo dla Karinki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochamy takie miniaturki ;) Tak jak piszesz mieszczą się do plecaczków i maminych torebek, ale też więcej takiich gier do szafki wchodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również zawsze lubiałam gry planszowe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O mamy to samo ;-) właśnie moja córa często bierze ją ze sobą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać kiedy my zaczniemy grać w gry planszowe. Świetna jest! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger