sobota, 9 maja 2015

Akcja POCZYTAJ ZE MNĄ

Kochani, jak wiecie staram się wpoić dziewczynkom miłość do książek - Karinkę już zaraziłam, Maja na razie ogląda :)
Dlatego chętnie dołączam do akcji POCZYTAJ ZE MNĄ, której bardzo bliska jest idea wspierania czytelnictwa, zwłaszcza wśród dzieci. 

Poznajcie mnie bliżej: 
Od kiedy prowadzisz bloga? od sierpnia 2013 roku
Skąd pomysł na blog? Blog to miała być początkowo odskocznia od codzienności, a ponieważ zawsze lubiłam pisać, to po dziś dzień sprawia mi to przyjemność.
Czy pamiętasz swoją pierwszą książkę w życiu? Pierwszej przeczytanej samodzielnie nie pamiętam, pamiętam za to kilka ulubionych książek, które czytała nam (mi i mojemu rodzeństwu) moja mama.
Dlaczego warto czytać dzieciom/z dziećmi? Bo czytanie rozwija wyobraźnię i pozwala spędzić wspaniale razem czas. Pomaga też w rozwoju dziecka - poznawanie nowych słów, emocji. 
Co myślisz o polskiej literaturze dla dzieci? Jest coraz ciekawsza i można znaleźć wśród niej perełki. 
Czy ilustracje w książkach są ważne? Oczywiście, dziecko uczy się "czytać" książki początkowo oglądając ciekawe ilustracje. 
Twój ulubiony gatunek literacki? Powieści.
Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?  Zakochany Kundel - tę książkę czytała nam moja mama - co miesiąc przychodziły nam książki z Klubu Książki Disneya, ale to Zakochanego Kundla najchętniej słuchałyśmy. 
Czy wyobrażasz sobie świat bez książek? Nie - biorąc pod uwagę to, że towarzyszą nam na co dzień świat bez nich byłby pozbawiony barw.
Jak myślisz, dlaczego połowa Polaków nie czyta książek? Może z braku czasu? A może dlatego, że często książki wiązały się tylko z obowiązkiem czytania lektur szkolnych? 
Dokończ zdanie –  Poczytaj ze mną, bo… czytanie zbliża, sprawia, że wyruszamy razem w podróż, którą ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Bo to kochamy! 


Zapraszam Was na stronę Galaktyka Czytelnika na której znajdziecie podpowiedź, jaką książkę polecić dziecku, które rozpoczyna przygodę z czytaniem :) 

Zapraszam też do dołączenia do akcji. Poczytaj ze mną tak jak ja czytam z dziewczynkami :)

2 komentarze:

  1. Ciekawa akcja. :)
    Pierwszy raz o niej słyszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. O akcji nie słyszałam, ale popieram! "poczytaj mi mamo/tato" powinno być hasłem przewodnim każdego rodzica :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Z perspektywy mamy , Blogger